Pridáte ich kliknutím na ikonku
na výpise produktov alebo na detaile produktu. Porovnanie vám ukáže hlavné rozdiely medzi produktmi a lepšie si tak vyberiete.
Webkamery sa používajú najviac ku skypovým hovorom, telekonferencím alebo na natáčanie videí. Veľmi sa hodí aj pri dištančné výučbe alebo seminároch on-line. Kvalitu webkamery ovplyvňuje jej rozlíšenie, spôsob uchytenia, počet snímkov za sekundu, rýchlosť ostrenia, ovládanie alebo podsvietenie. Webkamera v sebe tiež máva zabudovaný mikrofón. Zariadenie je možné kedykoľvek prikúpiť, ak nie ste spokojní s kvalitou kamery v počítači. Podľa čoho sa poznajú kvalitné webkamery?
Zobraziť viac
Aké je rozlíšenie vhodné rozlíšenie webkamery? Ako už bolo povedané, rozlíšenie je zásadný pre ostrý a kvalitný obraz. U fotografií z webkamery sa pohybuje medzi 1-16 Mpx. Oproti fotoaparátom to nie je veľa, však webkamera je určená predovšetkým pre video, kde sa teraz pozrieme na možné rozlíšenie. 1280 × 720 - toto rozlíšenie vám bude v pohode stačiť pre pripojenie na videohovor alebo konferenciu. Na bežnú komunikáciu úplne dostačuje. 1920 × 1080 - ide o rozlíšení Full HD. Slúži na natáčanie profesionálne vyzerajúcich videí, navyše oproti bežným kamerám je o dosť lacnejšie, cena sa pohybuje okolo 1 000 Sk.
Koľko snímok stihne za sekundu? Ďalším dôležitým faktorom je počet snímok za sekundu, pre ktorého vyčíslenie sa používa skratka fps. Počet fps ovplyvňuje plynulosť obrazu, pri nízkej hodnote sa obraz začne kosiť. Bežné webkamery majú okolo 20-30 fps, hodnota tých najlepších presahuje 60 fps. Toto kritérium je dôležité hlavne pri livestreamu, pokiaľ teda často organizujete v práci videokonferencie, kúpte si webkameru s viacerými fps. Ďalšie dôležité faktory Uchytenie - kameru možno postaviť na stôl alebo ju pripevniť na monitor. Lepšie webkamery ponúkajú obe možnosti, u ostatných je potrebné sa uspokojiť len s jednou z nich. Mikrofón - väčšinou majú webkamery zabudovaný tiež mikrofón na prenos zvuku. K niektorým je nutné prikúpiť externé. V obmedzenej miere dokážu mikrofóny vo webkamere eliminovať rušivé zvuky, ak však potrebujete naozaj kvalitný zvuk, je lepšie si zaobstarať špeciálny mikrofón. Ovládanie - webkamery sa môžu spúšťať cez počítač, niektoré na sebe majú aj vlastné tlačidlo pre zapnutie. Dobrou vychytávkou je mať ovládač, s ktorým je možné zapnúť webku na diaľku. Ostrenie - na kamere si môžete nastaviť aj automatické ostrenie, aby bol obraz stále čo najlepšie. Väčšina z nich umožňuje i zoom, aby nedošlo k zhoršeniu rozlíšenie. Pre ostrenie je dôležité aj podsvietenie, ktoré v sebe majú niektoré webkamery zabudované.
Späť hore
Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #FmobilPochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobilPodeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #FmobilZobraziť profil